Skip to main content

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان – فروشگاه جی لیفت

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان - فروشگاه جی لیفت
لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان – فروشگاه جی لیفت

آسانسورMRl بدون موتورخانه (Machine Room Less) یا همان (ام – آر – ال) از موتوری بسیار کوچک اما قدرتمند استفاده می کند و بجای این که مانند موتور گیربکس های قدیم و سنتی با یک شاسی فولادی سنگین پر حجم در موتورخانه آسانسور بر روی دال بتونی سقف چاه قرار بگیرد، این موتور کم حجم و کوچک و  سبک آسانسور MRL به داخل چاه آسانسور منتقل شده و با یک شاسی مختصر در بالاترین نقطه چاه بر روی ریل های آسانسور مستقر می شود و حداقل فضای ممکنه را اشغال می کند

.

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان - فروشگاه جی لیفت

به روز ترین قیمت موتور گرلس زیلابگ آلمان

در آسانسور MRL به دلیل انتقال سیستم محرک آسانسور بر روی ریل  ، از ریل های قوی تری استفاده می شود. یک نوع جدید آسانسور MRL با نام Gen2 به جای استفاده از کابل های سنتی (سیم بکسل) از تسمه های فولادی ۳ میلیمتری با پوشش پلی اورتان بهره می برد ، که این تسمه  به مراتب قوی تر از سیم بکسل می باشد.ضمن اینکه با وجود تسمه های فولادی پلی اورتان دیگر نیازی به روغن کاری های مداوم نمی باشد و این موضوع جدایی از صرفه اقتصادی ، کمک بزرگی به سلامت و حفظ محیط زیست کمک می کند.

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان - فروشگاه جی لیفت

مزیت های آسانسور MRL  کنج با موتور زیلابگ آلمان 

با توجه به تکنولوژی این آسانسور ، ضمن حرکت بسیار نرم وبی صدا ، مصرف انرژی را نیز بسیار کاهش داده این پدیده بسیار مورد توجه قرار گرفته است.همچنین با حذف موتورخانه آسانسور در بالای چاه آسانسور ، دست مهندسان و معماران  طراح ساختمان را در عرضه نقشه های مناسب ، و بدون موتورخانه مزاحم (به دلیل اینکه برآمدگی اطاق یا همان موتورخانه در بالای سقف آخرین توقف همیشه در طراحی ها این اتاق مشکل ساز بود.) باز گذاشته و دیگر نیازی نیست.

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان - فروشگاه جی لیفت

 

 

تفاوت آسانسور روم لس با آسانسور هیدرولیک

این آسانسور نسبت به آسانسور هیدرولیک هم مزایای قابل توجهی دارد .در آسانسورهای هیدرولیک برای استقرار سیستم محرک آن  Power Unit نیاز به اطاقکی دارد که نباید فاصله چندانی با چاه آسانسور داشته باشد  همچنین روغن مصرفی سیستم هیدرولیک که بجز هزینه مکرر تامین روغن ، نشت تدریجی روغن و تخلیه روغن ، باعث انتقال روغن به زمین کف چاه آسانسور شده و با آلوده کردن تدریجی خاک ، آلودگی محیط زیست را همراه دارد. بی جهت نیست آسانسور  (MRL) در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین آسانسورها در آمریکا می باشد.

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان - فروشگاه جی لیفت

 

 

مزیت های آسانسورMRL بدون موتور خانه آسانسور

نکات اجرائی استفاده از موتورهای روم لس در آسانسور و مزایای آن (MRL) :

موتورهای  روم لس  (Machine Room Less)  درواقع    نوعی از  موتورهای  گیرلس (Gear  less) هستند که ابعاد کوچک تر ساخته می شوند و ساختارشان به شکلی است که در هنگام اجراء می توان از فضای موتورخانه چشم پوشی کرد .موتورهای روم لس همانند موتورهای گیرلس  نوعی از موتورهای سنکرون هستند و به همین دلیل دارای تعداد قطب های بالا و از طرفی فاقد گیربکس هستند.لذا به همین منظور سرعت شان از موتورهای گیربکس دار کمی بالاتر است پس هنگام  اجرا باید از سیستم ۲ به ۱ استفاده نمود تا علاوه بر افزایش قدرت موتور ، سرعت حرکت کابین را کنترل کرد.

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان - فروشگاه جی لیفت

 

نکات مربوط به آسانسور های بدون موتور خانه آسانسور

از دیگر نکات اجرای سیستم روم لس این است که به دلیل استفاده از سیستم ۲ به ۱بهتر است از روش وزنه بغل استفاده نماییم تا از پیچیدگی سیم بکسل  کاسته شود زیرا همانطور که می دانید در سیستم ۲ به ۱ اگر از روش وزنه پشت  استفاده نماییم آن گاه سیم بکسل  هم باید در جهت وزنه و هم در جهت کابین ۹۰ درجه پیچش داشته باشند که در طولانی  مدت باعث فرسودگی سیم بکسل  خواهد شد و این در حالی است که در سیستم وزنه بغل تنها در جهت وزنه ۹۰ درجه  پیچش خواهیم  داشت . در اجرای  سیستم ۲ به ۱ بر روی کادر وزنه یک فلکه هرزگرد  نصب می شود و سیم بکسل به جای   آن  که مستقیما به کادر وزنه متصل شوند ، پس از عبور از فلکه  هرزگرد  سقف اتصال می یابند.

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان - فروشگاه جی لیفت

 

 

 

نصب فلکه های هرزگرد بر روی کابین آسانسور 

همچنین معمولا دو فلکه هرزگرد  بر روی کابین یا زیر کابین نصب می گردند که همانند کادر وزنه ،سیم بکسل  پس از عبور از این دو فلکه به طرف دیگر سقف متصل می شوند.در واقع اجرای سیستم ۲ به ۱ نیاز به صبر و حوصله کافی دارد و نسبت به سیستم ۱ به ۱ کمی پیچیده تر است. زیرا همانطور که مطالعه فرمودید اجرای مکانیک کال این سیستم تا حدودی سخت تراز روش های متداول می باشد و به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

 

لیست قیمت موتور گیرلس زیلابگ آلمان - فروشگاه جی لیفت

 

 

 

جهت اطلاع از قیمت موتور زیلابگ آلمان لطفا واتس آپ درخواست دهید

4.6/5 (12 Reviews)
Call Now Button